Kalite

 

Kurumsal

Kalite için uzun vadeli bakış açısı olabilecek kurumsal yapı ve finansal disiplin gerekir. Geras, uzun vadeli bir gelişim olabilmek için Anonim Şirket formasyonundadır. Sermayesinin dış kaynaklı olması finans ölçeklerinin doğru ve sağlıklı olmasına yardımcıdır. Bu formasyonun olası ekonomik dalgalanmalara karşı daha dirençli, ve hizmet sürekliliğine katkısı olabileceği düşünülmüştür.

 

6σ – Toyota Production System - TQM

Kalite iyi niyetli duygusal söylemlerle veya bir sefere mahsus sözde kalite belgeleriyle olmaz. Hedef koyarak ve ölçerek olur. Ölçümlerin ışığında değişerek olur. Sürekli iyileştirme süreci Geras’ın kurumsal DNA’sındadır. Her hizmet süreci ve detay, müşteri ve çalışanların merceği altında sürekli eleştiri ve iyileştirmeye açıktır.

 

Geras 2006 yılından beri Toyota Productıon System (TPS) kalite sistemini uygulamaktadır. Toyota Production System bir hizmet ve ürün üretim felsefesidir, otomotiv ve sağlık dahil bir çok alanda uygulanmaktadır. Toplam Kalite Yönetimi (Total Quality Management / TQM), 6 sigma (6σ) ve daha kolay ve popüler olan ISO9000’i de içermektedir. Geras kalite arşivlerinde 2006’dan beri 6σ verileri takip edilmekte ve bu veriler doğrultusunda sistemler ve hizmetler sürekli iyileştirilmektedir. Toyota Production System felsefesi şöyle özetlenebilir:

 

Sürekli İyileştirme: Uzun vadeli vizyonumuzla zorluklarda fırsatlar görerek cesaret ve yaratıcılıkla hayallerimizi gerçekleştiririz. İşletmemizi sürekli iyileştirmek için sürekli yenilik ve evrim halindeyiz (Kaizen). Doğru kararlar için bilginin kaynağına gideriz.

Saygı: Başkalarına saygı duyarız, birbirimizi anlamak için her gayreti gösteririz, karşılıklı güven inşa etmek için sorumluluk alırız. Kişisel ve profesyonel gelişimi teşvik ederiz, gelişme fırsatlarını paylaşırız, bireysel ve takım performansını en fazlaya çıkarırız.

 

En İyi Uygulamalar (Best Practices)

Geras, dünyada yaşlı hizmetlerinde ve diğer sektörlerde örnek alınabilecek en iyi uygulamaları ve yenilikleri takip etmek için bu kuruluşların resmi üyesidir:
AHCA/NCAL - American Health Care Association/National Center for Assisted Living.

IAHSA - International Association of Homes and Services for the Ageing.

EAHSA - European Association of Homes and Services for the Ageing.

 

Kalite çalışmalarını takip ettiğimiz kuruluşlar ve projeler arasında şunlar ve başkaları da vardır:

EDE- European Association for Directors and Providers of Long-Term Care Services for the Elderly.

EFQM - European Foundation for Quality Management.

E-Qalin® - Quality Management in the Care for the Elderly.

European Charter of the Rights and Freedoms of Older Persons Accommodated in Homes” belgesi.

 

Geras, en ileri sektör uygulama ve kalite sistem geliştirme modellerini GerasLife ®™ System bünyesine sürekli dahil etmektedir ve böylece müşterilerine sürekli iyileşen hizmetler sunmaktadır.

 

 

 

Her Şey Müşteri ile Başlar ve Müşteri ile Biter