Bilimsel Araştırma Verileri Protokolü

 

BÜLTEN (2011-04-18)

 

Bilimsel Araştırmacılara Duyuru

 

Kurumlarımıza zaman zaman bilimsel araştırma amaçlı veri toplama başvuruları gelmektedir. Yaşlılık yararına katkısı olabilecek ciddi bilimsel araştırmaların desteklenmesi gerektiği inancındayız. Önceliğimiz her zaman Geras'ın müşterileri olduğu için, Geras kurumlarında yapılacak veri toplama başvurularında şu şartlara uyulması gerekmektedir:

 

1. Araştırma Programı Özeti: Amaç, gereklilik, yöntemler, güvenliği, ve planlanan çıktıların özeti. Abstract olabilir.

2. Gizlilik Sözleşmesi: Kurum ve kişi olarak ana araştırmacı ve tüm işbirlikçiler tarafından imzalanacaktır.
3. Araştırma Verileri Protokolü: Kurum ve kişisel olarak ana araştırmacı tarafından doldurularak imzalanacaktır.
(NIH, Office of Human Subjects Research kaynaklarından uyarlanmıştır.)
 

 

Geras kurumlarında aktif farmakolojik (kişilerin önceden devam eden tedavilerinde herhangi değişiklik gerektiren) veya ticari herhangi veri toplanması yasaktır. Protokol CRO (Clinical Research Organization) türü çalışmaları kapsamamaktadır böyle başvuruların ayrıca görüşülmesi gerekmektedir. Tüm araştırma başvuruları Geras A.Ş. Yönetim Kurulu veya atayacağı etik temsilcisinin onayına tabidir. Başvuranların önce e-posta ile Araştırma Programı Özet'ini Geras'a iletmeleri gerekmektedir. Uygunluğu halinde tamamlaması için protokol belgesi kendilerine ulaştırılacaktır.

 

 

Geras A.Ş. hakkında

 

Geras A.Ş. Türkiye’de yaşlı hizmetleri sektöründe kurulan ilk Anonim Şirkettir yabancı sermaye ile kurulmuştur. Projeler profesyonel mimar, tasarımcılar, ve ABD’de sektörün önde gelen şirketlerin danışmanlığıyla yapılmıştır. Şirketin projeleri ve işletmesinin her aşamasında yaşlı ve yaşlı yakını görüşlerini savunacak temsilciler mevcuttur. Üst düzey yöneticileri işletme ve süreç tasarımı konularında ABD’de yüksek lisanslı ve deneyimlidir. Uzun yıllar müşteri olarak muzdarip olup Türkiye’de müşteri memnuniyetine ve profesyonelliğe aç kalmış olan bu sektörde ihtiyacı en modern şekilde karşılamak gayesindedirler. Kurucu elemanlarının her biri yaşlı bakımında on yılı aşkın deneyime sahiptir. Diğer elemanlarının tamamını Geras kendi eğitmektedir ve sektöre danışmanlık hizmetleri de sunmaktadır. Geras müşteri memnuniyetini koşulsuz ve şartsız esas alan modern anlayışı ile sektöre taze bir soluk getirmektedir. Geras girişimleri; huzurevleri, bakımevleri, bakıcı sertifikalandırma okulu, ve eğitici yayınları içermektedir.

 

Geras Ankara Huzurevi ve Çankaya Yaşlı Bakımevi
Kırlangıç 28                                      Tel: 312.466 00 66
GOP 06700 Ankara                       Faks: 312.466 00 67
info @ geraslife.com
www.geraslife.com
Güneş Batarken Güzeldir
 
-