Tarihi Kaplumbağa Terbiyecisi Tablosundan Mozaik Yapıldı

BASIN BÜLTENİ (2010-12-10)


Tarihi Kaplumbağa Terbiyecisi Tablosu Mozaik Taşlarına Dönüştürüldü.


Geras A.Ş. ile kardeş yatırım portföylerindeki şirketlerden Artaic, Geras Ankara Huzurevi ve Yaşlı Bakım Merkezine mozaik tablo hediye etti. Osman Hamdi 'nin (1842- 1910) Kaplumbağa Terbiyecisi adlı 1906 yılında yaptığı ve orijinali 222x122 cm olan yağlı boya tablonun mozaik olanı 181x99 cm boyunda. Mozaik İtalyan cam taşlarının ABD'nde robot tarafından dizilmesiyle üretildi ve yaklaşık 220,000 adet mozaik taşı içeriyor. Kullanılan teknolojide yüzlerce taş çeşidi ve her taş çeşidinde 60 ayrı renk olabilmekte. Kullanılan şeffaf polimer tutkal ve şeffaf derz özel geliştirildi.
Eseri Geras Sanat Terapisi'nde görebilirsiniz.


Artaic, ABD'nde 2007'den beri mozaik tasarımı ve üretimi için yazılımlar ve robot teknolojileri geliştirmekte. Artaic ile, emek ve ustalık gerektiren antik mozaik sanatını kişisel ve kurumsal mekanlarınızda görme zevkini siz de yaşayabilirsiniz. Video için tıklayın.Geras A.Ş. hakkında


Geras A.Ş. Türkiye’de yaşlı hizmetleri sektöründe kurulan ilk Anonim Şirkettir yabancı sermaye ile kurulmuştur. Projeler profesyonel mimar, tasarımcılar, ve ABD’de sektörün önde gelen şirketlerin danışmanlığıyla yapılmıştır. Şirketin projeleri ve işletmesinin her aşamasında yaşlı ve yaşlı yakını görüşlerini savunacak temsilciler mevcuttur. Üst düzey yöneticileri işletme ve süreç tasarımı konularında ABD’de yüksek lisanslı ve deneyimlidir. Uzun yıllar müşteri olarak muzdarip olup Türkiye’de müşteri memnuniyetine ve profesyonelliğe aç kalmış olan bu sektörde ihtiyacı en modern şekilde karşılamak gayesindedirler. Kurucu elemanlarının her biri yaşlı bakımında on yılı aşkın deneyime sahiptir. Diğer elemanlarının tamamını Geras kendi eğitmektedir ve sektöre danışmanlık hizmetleri de sunmaktadır. Geras müşteri memnuniyetini koşulsuz ve şartsız esas alan modern anlayışı ile sektöre taze bir soluk getirmektedir. Geras girişimleri; huzurevleri, bakımevleri, bakıcı sertifikalandırma okulu, ve eğitici yayınları içermektedir.


Geras Ankara Huzurevi ve Çankaya Yaşlı Bakımevi
Kırlangıç 28                                     Tel: 312.466 00 66
GOP 06700 Ankara                      Faks: 312.466 00 67
info @ geraslife.com
www.geraslife.com
Güneş Batarken Güzeldir
-