Alzheimer Diyarında Hayat Bulmak Yayınlandı

 

BASIN BÜLTENİ (2009-12-01)

 

Geras A.Ş. Alzheimer Diyarında Hayat Bulmak Adlı Kitabı Yayınladı.

 

Tanınmış yazar Lauren Kessler'in Türkiye'de telif ve yayın hakları Geras tarafından satın alınan orijinal kitabı Türkçe'ye çevrildi. Geras müşterileri ve gönüllü çalışanların emekleri sayesinde Türkçe’ye kazandırılan kitapta, araştırmacı yazar Lauren Kessler, annesini çağın hastalıklarından Alzheimer’a kaybetmenin karmaşık duygularını yaşadıktan sonra az bilinen ve gözardı edilmesi tercih edilen bir dünyanın ön saflarına gitmeye cesaret ediyor. Bir bakımevinde bakıcı olarak çalışıyor ve gözlemlerini yazıyor. Alzheimer hastalarına silinmiş bir hafızadan ibaretlermiş yerine, arkadaşlık, sevinç, kayıp, kıskançlık, ve sevgi gibi zengin duyguları yaşayan bireyler olarak bakılabilir mi diye soruyor. Alzheimer Diyarında Hayat Bulmak, bu hastalıktan dersler çıkarıyor, sevdiklerini Alzheimer’a kaybetmekte olanlara farklı ve yapıcı bakış açıları sunuyor.

 

 

Alzheimer hastaları ve yaşlılar için gerekli olan hizmetlerin temini karmaşık ve zor problemler. Başta hastaların kendileri ve aileleri, çalışanlar, hizmet sunanlar, ve işleri gerçekçi ekonomik mekanizmalar içeren uygulanabilir politikalar ve düzenlemeler geliştirmek olanlar için. Bazı şeyler olsun demekle olmuyor! Rahatlatıcı gibi gelse de karmaşık insani problemlerin tek adımlık basit cevapları ve çözümleri olamıyor. İyi niyetli ama kısıtlı bakış açılarından yola çıkan politikalar ve uygulamalar faydadan çok zarar getirebiliyor. Lauren Kessler, bu karmaşık problemi farklı açılardan yaşayanları gözlemleyerek çok bilgi, gayret ve bundan öte olgunluk gerektiğini hepimize hatırlatıyor.

 

Geras A.Ş. hakkında

 

Geras A.Ş. Türkiye’de yaşlı hizmetleri sektöründe kurulan ilk Anonim Şirkettir yabancı sermaye ile kurulmuştur. Uzun yıllar sektörün müşterileri ve çalışanları olarak müzdarip olup Türkiye’de doğru karşılanmamış bu ihtiyacı karşılamaya gönül veren kişilerin oluşumudur. Projeler  profesyonel mimar, tasarımcılar, ve ABD’de sektörün önde gelen şirketlerin danışmanlığıyla yapılmıştır. Şirketin projeleri ve işletmesinin her aşamasında yaşlı ve yaşlı yakını görüşlerini savunacak temsilciler mevcuttur. Üst düzey yöneticileri işletme ve süreç tasarımı konularında ABD’de yüksek lisanslı ve deneyimlidir. Uzun yıllar müşteri olarak muzdarip olup Türkiye’de müşteri memnuniyetine ve profesyonelliğe aç kalmış olan bu sektörde ihtiyacı en modern şekilde karşılamak gayesindedirler. Kurucu elemanlarının her biri yaşlı bakımında on yılı aşkın deneyime sahiptir. Diğer elemanlarının tamamını Geras kendi eğitmektedir ve sektöre danışmanlık hizmetleri de sunmaktadır. Geras müşteri memnuniyetini koşulsuz ve şartsız esas alan modern anlayışı ile sektöre taze bir soluk getirmektedir. Geras girişimleri; huzurevleri, bakımevleri, bakıcı sertifikalandırma okulu, ve şimdi yayınlanan bu kitap gibi eğitici yayınları içermektedir.

 

Geras Ankara Huzurevi ve Çankaya Yaşlı Bakımevi
Kırlangıç 28                                   Tel:  312.466 00 66
GOP 06700 Ankara                     Faks: 312.466 00 67
info @ geraslife.com
www.geraslife.com
Güneş Batarken Güzeldir
-