Geras Ankara Huzurevi ve Yaşlı Bakım Merkezi Açıldı

 

BASIN BÜLTENİ (2010-01-07)

 

Geras A.Ş. Ankara Huzurevi ve Yaşlı Bakım Merkezinin faaliyete geçtiğini açıkladı.

 

Ankara’nın en nadide semtinde hizmete başlayan Geras yaşlı bakımevi sektöründeki tek Anonim Şirket ve yabancı sermaye kökenli. Kurucuları uzun yıllar müşteri olarak muzdarip olmuşlar. Müşteri memnuniyetine ve profesyonelliğe aç kalmış olan bu sektörde ihtiyacı en modern şekilde karşılamak gayesindeler.

 

Kurumda sosyal hizmet uzmanlarının yanı sıra, yaşlılarda Alzheimer ve Parkinson gibi hastalıklar ön plana çıktığı için, nörolog ve göğüs hastalıkları uzmanları çalışıyor. Hemşireler ve bakıcılar 24 saat görev yapıyor ve yoğun bakım ünitesi bulunuyor. Gündüz bakımı ve yaşlı kreşi de var. Böylece çalışan ailelerin yaşlıları, gündüzleri tüm hizmetlerden yararlanıp akşam tekrar sıcak yuvalarına dönebiliyorlar.

 

Geras, yapılan bakıma ilaveten yaşlılara kaliteli bir ortam sunmayı hedefliyor. Tüm binalarında sadece orijinal sanat eserleri ve tablolar bulunduran Geras, yeni binasında sanat terapisi seçeneklerini geliştirmeyi amaçlıyor. Yaşlıların hiç bir şey yapamadığı sanısının eski bir önyargı olduğunu belirten yetkililer, yaşlılara durumlarına göre meşguliyet terapisi geliştiriyorlar ve eski faal kimliklerini kaybetmemelerini hedefliyorlar.

 

Güneş Batarken Güzeldir sloganıyla Türkiye’de yeni tanınmaya başlayan yaşlı bakımı sektörüne 2006 yılında giren Geras, yaşlılar kadar yaşlı yakınlarının ihtiyaçlarını da göz önünde bulunduruyor. Ortaya çıkabilecek doğal stresleri azaltmak için sosyal hizmet uzmanları yaşlı yakınlarıyla da çalışıyorlar.

 

Geras yetkilileri Ankara’da bu hizmetlerin hepsini birden planlı şekilde gerçekte veren tek özel kuruluş olduklarını belirtiyorlar. Hizmet binası Geras'ın ilk hizmet binasının bir yan sokağında eski Ankaralıların iyi bildiği Yeşil Vadi’nin yakınında. Görmeye değer.

 

Geras Ankara Huzurevi ve Yaşlı Bakım Merkezi            Tel: 312.466 00 90
Kader 13                                                                             Faks: 312.466 00 91
GOP 06700 Ankara

info @ geraslife.com

www.geraslife.com

-