Geras ve Milli Eğitim Bakanlığı Protokol İmzaladılar

 

 

BASIN BÜLTENİ (2009-03-12)

 

Geras A.Ş. ve Milli Eğitim Bakanlığı Yaşlı Bakıcısı Meslek Edindirme ve Sertifikalandırma Kurs Protokolü İmzaladılar.

 

Yaşlı hizmetleri sektöründe, karşılanmamış ehil işçi talebi devam etmekte. Protokol, demografik ve sosyoekonomik gelişmelerle artmakta olan istihdam talebinin karşılanması için eğitim altyapısı oluşturularak, huzurevi, bakımevi, bakım merkezi, hastane, vb. kurumsal ortamlarda yaşlı bakım hizmetlerini verebilecek işçilerin eğitimini hedefliyor. Böylece kontrollü şartlarda ve kalitede asgari bilgi seviyesinin sertifikalandırılarak güvenli şekilde temini, yönlendirilmemiş iş gücünün milli meslek ve gelir muhasebelerine kazandırılması, kursa katılanlara çalışma terbiyesi, çalışma disiplini, ve profesyonel alışkanlıklar kazandırılarak, çalışma yaşamına ve ekonomiye verimli adaptasyonları sağlanacak. Halen SSK kayıtlı bir işte çalışmayan öğrenciler Türkiye İşçi Kurumu ve isterlerse başka yerel istihdam kuruluşlarına kaydedilecek ve iş bulmalarına yardım edilecek.

 

Kurslar ücretsiz. Müfredat içeriği, Geras A.Ş. tarafından geliştirilen fikri mülkiyetten oluşuyor. Öğrencilerin var olan eğitimleri ve çalışma tecrübelerine uygun içerik ve süreler planlanmış. Öğrencilerde stres yaratmayacak ve mesleğe sevgilerini ve başarı hislerini teşvik edecek şekilde tasarlanmış teorik ve uygulamalı eğitim ile staj içeriyor. Kursun uygulamalı kısımları Geras işletmelerinde verilecek. Yaşlı bakıcısı yeterlilik sertifikası teorik ve uygulamalı sınavlar ve staj sonunda kazanılabiliyor. Geras A.Ş. ile Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ortak onaylanan sertifikalar yurt dışında da geçerli olacak. Sertifikaların işverenler tarafından doğruluğunun tespit edilebilmesi için güvenilir bilgi işlem altyapısı da olacak.

 

Geras A.Ş. hakkında

 

Geras A.Ş. Türkiye’de yaşlı hizmetleri sektöründe kurulan ilk Anonim Şirkettir yabancı sermaye ile kurulmuştur. Projeler profesyonel mimar, tasarımcılar, ve ABD’de sektörün önde gelen şirketlerin danışmanlığıyla yapılmıştır. Şirketin projeleri ve işletmesinin her aşamasında yaşlı ve yaşlı yakını görüşlerini savunacak temsilciler mevcuttur. Üst düzey yöneticileri işletme ve süreç tasarımı konularında ABD’de yüksek lisanslı ve deneyimlidir. Uzun yıllar müşteri olarak muzdarip olup Türkiye’de müşteri memnuniyetine ve profesyonelliğe aç kalmış olan bu sektörde ihtiyacı en modern şekilde karşılamak gayesindedirler. Kurucu elemanlarının her biri yaşlı bakımında on yılı aşkın deneyime sahiptir. Diğer elemanlarının tamamını Geras kendi eğitmektedir ve sektöre danışmanlık hizmetleri de sunmaktadır. Geras müşteri memnuniyetini koşulsuz ve şartsız esas alan modern anlayışı ile sektöre taze bir soluk getirmektedir.

 

Geras Çankaya Bakımevi              Tel: 312.466 00 66
Kırlangıç 28                                  Faks: 312.466 00 67
GOP 06700 Ankara
info @ geraslife.com
www.geraslife.com
Güneş Batarken Güzeldir
-