Geras Tai-Chi Terapisi Uyguluyor

 

BASIN BÜLTENİ (2008-06-25)

 

Geras Çankaya Yaşlı Bakımevi Tai-Chi Terapisi Uyguluyor.

 

Ankara’nın en nadide semtinde iki yıldır hizmete devam eden Geras Çankaya Yaşlı Bakımevi, Tai-Çi Çuan diye adlandırılan Uzak Doğu sporunu yaşlı huzurevleri ve bakımevleri sektöründe uygulayan ilk kurum. Bu Uzak Doğu sporu, Çin’de meşhur olan Yin ve Yang karşılık prensibine göre vücuttaki enerji akımlarını düzenlemek için sakin ve yavaş hareketlerden oluşuyor, insanda zihin ve beden uyumunu geliştirmeyi ve doğayla uyumu sağlamayı amaçlıyor.

 

Tai-Çi egzersizleri Çin'de koruyucu hekimlikte ve Tai-Çi tedavi merkezlerinde, romatizma, yüksek tansiyon, kireçlenme, damar tıkanıklıkları, bel fıtığı gibi hastalıklarda da kullanılmakta. Büyük stres altında kalınan meslek guruplarında olumlu etkisi görüldüğü için, Çin dahil birçok ülkede her yaştan insan çalışma gününe Tai-Çi rutinleri ile başlıyor, bundan rahatlama ve zindelik kazanıyor.

 

Yaşlılar kadar, çalışanların da ruh sağlıklarının ve zindeliklerinin önemli olduğunu belirten Geras yetkilileri, Tai-Çi yapma imkanını hem yaşlılar ile yakınlarına, hem de çalışanlara sunuyorlar. Ankaralıların iyi bildiği Yeşil Vadi’nin yanındaki kurumda,  egzersizler görkemli ağaç ve Ankara manzaraları içinde yapılıyor.

 

Geras A.Ş. hakkında

 

Geras A.Ş. Türkiye’de yaşlı hizmetleri sektöründe kurulan ilk Anonim Şirkettir yabancı sermaye ile kurulmuştur. Projeler  profesyonel mimar, tasarımcılar, ve ABD’de sektörün önde gelen şirketlerin danışmanlığıyla yapılmıştır. Şirketin projeleri ve işletmesinin her aşamasında yaşlı ve yaşlı yakını görüşlerini savunacak temsilciler mevcuttur. Üst düzey yöneticileri işletme ve süreç tasarımı konularında ABD’de yüksek lisanslı ve deneyimlidir. Uzun yıllar müşteri olarak muzdarip olup Türkiye’de müşteri memnuniyetine ve profesyonelliğe aç kalmış olan bu sektörde ihtiyacı en modern şekilde karşılamak gayesindedirler. Kurucu elemanlarının her biri yaşlı bakımında on yılı aşkın deneyime sahiptir. Diğer elemanlarının tamamını Geras kendi eğitmektedir ve sektöre danışmanlık hizmetleri de sunmaktadır. Geras müşteri memnuniyetini koşulsuz ve şartsız esas alan modern anlayışı ile sektöre taze bir soluk getirmektedir.

 

Geras Çankaya Bakımevi              Tel:  312.466 00 66
Kırlangıç 28                                   Faks: 312.466 00 67
GOP 06700 Ankara
info @ geraslife.com
www.geraslife.com
Güneş Batarken Güzeldir
-