Geras Çankaya Yaşlı Bakımevi Açıldı

 

BASIN BÜLTENİ (2006-09-29)

 

Geras A.Ş. Çankaya Yaşlı Bakımevinin faaliyete geçtiğini açıkladı.

Ankara’nın en nadide semtinde hizmete başlayan Geras yaşlı bakımevi sektöründeki tek Anonim Şirket ve yabancı sermaye kökenli. Kurucuları uzun yıllar müşteri olarak muzdarip olmuşlar. Müşteri memnuniyetine ve profesyonelliğe aç kalmış olan bu sektörde ihtiyacı en modern şekilde karşılamak gayesindeler.

 

Kurumda sosyal hizmet uzmanlarının yanı sıra, yaşlılarda Alzheimer ve Parkinson gibi hastalıklar ön plana çıktığı için, nörolog  ve göğüs hastalıkları uzmanları çalışıyor. Hemşireler ve bakıcılar 24 saat görev yapıyor ve yoğun bakım ünitesi bulunuyor. Gündüz bakımı ve yaşlı kreşi de var. Böylece çalışan ailelerin yaşlıları, gündüzleri tüm hizmetlerden yararlanıp akşam tekrar sıcak yuvalarına dönebiliyorlar.

 

Geras, yapılan bakıma ilaveten yaşlılara sosyal bir hayat kazandırmayı hedefliyor. Yaşlıların hiç bir şey yapamadığı sanısının eski bir önyargı olduğunu belirten yetkililer, yaşlılara durumlarına göre meşguliyet terapisi geliştiriyorlar ve eski faal kimliklerini tekrar kazandırmayı hedefliyorlar. Çeşitli el becerileri, egzersiz, dans gibi faaliyetlere ilaveten müze ve park gezileri düzenlenmekte.

 

Güneş Batarken Güzeldir sloganıyla Türkiye’de yeni tanınmaya başlayan yaşlı bakımı sektörüne giren Geras, yaşlılar kadar yaşlı yakınlarının ihtiyaçlarını da göz önünde bulunduruyor. Ortaya çıkabilecek doğal stresleri azaltmak için sosyal hizmet uzmanları yaşlı yakınlarıyla da çalışıyorlar.

 

Geras yetkilileri Ankara’da bu hizmetlerin hepsini birden planlı şekilde gerçekte veren tek özel kuruluş olduklarını belirtiyorlar. Hizmet binası eski Ankaralıların iyi bildiği Yeşil Vadi’nin yanında. Görkemli ağaç ve Ankara manzaraları  bakımevinizin en önemli ayrıcalıklarından sadece biri. Görmeye değer.

 

Geras Çankaya Bakımevi              Tel:  312.466 00 66
Kırlangıç 28                                   Faks: 312.466 00 67
GOP 06700 Ankara

info @ geraslife.com

www.geraslife.com

-