Bakımevi Hizmetleri

 

Tam Bakım

Odalarda yorgan, çarşaf, havlular dahil her şey kurum tarafından verilir. Yaşlıların giyinme ve soyunmalarına, temizlik, cilt-tırnak bakımları, makyajlarına yardım edilir. Yaşlıların beslenme ve tuvalet ihtiyaçlarını gerekiyorsa bakıcılar karşılar.

 

Geçici Bakım

Hastalık sonrası geçici iyileşme dönemlerinde ve tatillerde tüm hizmetlerden günlük, haftalık veya aylık olarak yararlanmak da mümkündür.

 

Gündüz Bakımı ve Yaşlı Kreşi

Meşgul ailelerin yaşlıları gündüzleri bakımevinin tüm hizmetlerden yararlanıp akşam tekrar sıcak yuvalarına dönebilirler. Kreşten işlerinizin yoğun olduğu günlerde veya yaşlınıza arada sırada değişiklik ve sosyalleşme olması için de faydalanabilirsiniz.

 

Terapi

Yaşlıların hiç bir şey yapamadığı sanısı eski ve yanlış bir önyargıdır. Her yaşlıya durumuna göre uzmanlar tarafından meşguliyet terapisi uygulanır.

 

Sağlık

Devam etmekte olan tedaviler bakımevi doktoru ve hemşirelerince sürdürülür. Gerektiğinde ilk müdahale ve ön teşhiste bulunulur. Yoğun bakım ünitesi vardır. Oral beslenme, Nazogastrik sonda, Gastrostomi, Dekübitus (yara tedavisi), Aspirasyon, Mesane sondası, Trakeostomi, Entübe (cihazda solunum) ve Oksijen tüpü hizmetleri vardır. Kalp yetmezliklerinin takibi için EKG cihazı vardır. Kapsamlı gereksinmeler için yaşlılar hastaneye sevk edilir. Ambulans hizmeti vardır.

 

Beslenme

Sabah, öğlen, akşam öğünleri, iki ara öğün ve gerekiyorsa kişiye özel zamanlarda yemek verilir.  Menüler doktor ve diyetisyen kontrolünde hazırlanır. Kendisi yemek yiyemeyecek durumda olanlara yemeklerini bakıcılar yedirir.

 

Güvenlik

Giriş ve çıkış güvenliği görevli ve kamera sistemi ile  24 saat sağlanır. Gece bakım düzeni ve güvenliği ilaveten GerasLife Nightwatch®™  sistemi ile sağlanır.

 

Yaşlı Yakınları

Bakımevi 365 gün 24 saat çalışan bir işletmedir. Yaşlı yakınları diledikleri zaman ziyaret edebilirler. Yaşlının psiko-sosyal ihtiyaçlarından sosyal hizmet uzmanları  sorumludur. Stresleri azaltmak ve yaşlının durumunu kabullenmek için uzman yaşlı yakınlarıyla da çalışır.

 

 

Güneş Batarken Güzeldir